Upadłość konsumencka w 2016 roku

Upadłość konsumencka przyciągnęła w ostatnim czasie znaczne zainteresowanie ze strony konsumentów zadłużonych i nie ma się, czemu zdumiewać.

Zdaniem albowiem fachowców z branży finansowej i prawniczej w tej chwili jest to jedno z najbardziej skutecznych rozwiązań, jeżeli chodzi o kłopoty osób zadłużonych i przekredytowanych. Warto, bowiem wspomnieć, że do tej pory ogłoszenie bankructwa graniczyło niejako z cudem, czego potwierdzeniem może być fakt, że z tej instytucji prawnej od momentu jej wprowadzenia skorzystało raptem kilkadziesiąt osób w skali całego naszego kraju.

Wszystko zmieniło się na początku stycznia bieżącego roku, kiedy w życie weszły znowelizowane normy. W tym momencie upadłość konsumencka jest o wiele bardziej dostępna dla przeciętnego Kowalskiego. Wedle sprawdź moje źródło prowadzonych statystyk jedynie w początkowym półroczu tego roku z perspektywy ogłoszenia bankructwa skorzystało ponad kilkaset osób i wszystko dowodzi na to, iż ten kierunek będzie się utrzymywał. Sporo osób (w szczególności tych zbytnio zadłużonych) zadaje sobie pytanie „czy upadłość konsumencka” jest dla nich odpowiednim rozwiązaniem.

No cóż, na tak postawione pytanie i ma jednoznacznej odpowiedzi, albowiem wszystko zależy od indywidualnej sytuacji konkretnej osoby. Każda z nich mówi sobie albowiem odpowiedzieć na pytanie czy jest w stanie zacząć życie o przysłowiowego zera (powinno się, bowiem wspomnieć, iż przeprowadzanie upadłości łączy się w wielu przypadkach z licytacją dobytku, jaki ma dłużnik w celu zaspokojenia żądań wierzycieli).

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Upadłość konsumencka w 2016 roku”

Leave a Reply

Gravatar